15267. SERVIS, 36 delar, "Clair de Lune", design S. Öhlén, Rörstrand.
Bestående av:
2 lockskålar, bricka, skål, 2 ljusstakar, 2 kannor, 6 djupa, 6 mattallrikar flata, 6 matassietter, 4 tekoppar med fat, 6 kaffekoppar med fat.
Bruksslitage. Enstaka nagg.