15250. OKÄNDA KONSTNÄRER. Skeppsmotiv 3 st, 2 akvareller resp. 1 olja på duk.
Akvarellerna signerade K.G. Holm. Oljemålningen osignerad, oljemålningens mått: 22 x 16cm, akvarellernas mått; 32 x 25 resp. 28 x 23 cm.
Akvarellerna ej examinerade ur ramarna. Oljemålningen med fläckar och färgbortfall.