PARTI KERAMIK, 5 delar, bland annat "Pungo" Gustavsberg och "Rialto" Rörstrand.
152462. PARTI KERAMIK, 5 delar, bland annat "Pungo" Gustavsberg och "Rialto" Rörstrand.
Vas, "Domino", Rörstrand, höjd ca 23 cm.
Skål, "Rialto" Rörstrand, höjd ca 16,5 cm.
2 st skålar på fot, "Bahia" Rörstrand, höjd ca 8 cm.
Skål, "Pungo" Gustavsberg, längd ca 35 cm.
Bruksslitage, märken, smärre krackelyrer.
Två nagg på Pungo.
Två nagg på Pungo.