KOPP MED FAT, porslin, empire, KPM, Königliche Porzellanmanufaktur, Berlin, 1800-talets första hälft.

152412. KOPP MED FAT, porslin, empire, KPM, Königliche Porzellanmanufaktur, Berlin, 1800-talets första hälft.

Delvis förgylld dekor.
Kopp, höjd ca 11 cm.
Fat, diameter ca 14 cm.

Bruksslitage.
Nagg på öra. Lagning på fat.

Gör en kostnadsfri värdering!

Delvis förgylld dekor.
Kopp, höjd ca 11 cm.
Fat, diameter ca 14 cm.

Bruksslitage.
Nagg på öra. Lagning på fat.

Antal besök: 1 402