PARTI PORSLIN, 5 delar, bland annat Meissen m m samt VÄGGDEKORATIONER, 2 st, parian. 1900-tal.

15234. PARTI PORSLIN, 5 delar, bland annat Meissen m m samt VÄGGDEKORATIONER, 2 st, parian. 1900-tal.

4 st fat, bland annat "lökmönstret", längd 14 - 22,5 cm
Kaffekopp med fat med dekor av målade blommor.
2 st ramade väggdekorationer föreställande musicerande par i rokokomiljö. Mått inklusive ram: 34 x 28 cm.

Smärre slitage, Väggdekorationer med naggar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 762