KAFFESERVIS 3 delar, silver, Cohr samt KAFFESKEDAR 12 st, silver, "Engelsk snäck" C G Hallberg.
152084. KAFFESERVIS 3 delar, silver, Cohr samt KAFFESKEDAR 12 st, silver, "Engelsk snäck" C G Hallberg.
Kaffekanna, gräddkanna samt sockerskål, Cohr, höjd ca 8 - 19 cm.
12 kaffeskedar, C G Hallberg "Engelsk snäck", längd ca 10,5 cm.
Total vikt ca 1009 gram.
Bruksslitage. Gravyrer på skedar.
Kaffekanna med möjlig lagning av lockets knopp.
Total vikt ca 1009 gram.