KAFFESERVIS 3 delar, silver, Cohr samt KAFFESKEDAR 12 st, silver, "Engelsk snäck" C G Hallberg.

152084. KAFFESERVIS 3 delar, silver, Cohr samt KAFFESKEDAR 12 st, silver, "Engelsk snäck" C G Hallberg.

Kaffekanna, gräddkanna samt sockerskål, Cohr, höjd ca 8 - 19 cm.
12 kaffeskedar, C G Hallberg "Engelsk snäck", längd ca 10,5 cm.
Total vikt ca 1009 gram.

Bruksslitage. Gravyrer på skedar.
Kaffekanna med möjlig lagning av lockets knopp.

Gör en kostnadsfri värdering!

Total vikt ca 1009 gram.

Antal besök: 870