MINIATYRER 4 st, OKÄND KONSTNÄR olja på pannå, osignerad.

151722. MINIATYRER 4 st, OKÄND KONSTNÄR olja på pannå, osignerad.

Miniatyrer, porträtt på CM Bellman, Jenny Lind, Marie Antoinette, Frederique Chopin, handkolorerade tryck, troligen ram av ben. Yttermått 14,5x12,7 cm.

Olja 35,5x 50 cm målad på spånplatta (Alf Stridfeldt?)

"NOTERA ATT FÖREMÅLEN FINNS PLACERADE I HÄSSLEHOLM".

Miniatyrer med slitage. Ej examinerade ur ram. Olja, skadad i tre hörn.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 190