CHIFFONJÉ, 1800-talets andra hälft.

151629. CHIFFONJÉ, 1800-talets andra hälft.

Fanerad i valnöt. Nedfällbar skrivklaff med bakomliggande lådor och litet skåp. Fyra lådor.
Höjd 140 cm. Bredd ca. 106 cm. Djup 51 cm.

Nyckel saknas till lucka.
Ställvisa fanérskador och sprickor. Stöt- och slagmärken.
Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel saknas till lucka.
Slitage.

Antal besök: 708