PARTI GLAS, 12 delar, bland annat Pentti Sarpaneva och Bengt Edenfalk.

15118. PARTI GLAS, 12 delar, bland annat Pentti Sarpaneva och Bengt Edenfalk.

Bestående av bland annat:
Bålskål, brun glasmassa med metallring, sign Pentti Sarpaneva.
Skålvas, grön och blå glasmassa, Bengt Edenfalk Skruf.
Skål, dekor av blåa stjärnor, H Gunnarsson Strömbergshyttan -99.
Höjd 10,5 - 26 cm.

Bruksslitage, slitae, repor.
Bålskål Pentti Sarpaneva med gåvogravyr på metallring.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bestående av bland annat:
Höjd 10,5 - 26 cm.

Bruksslitage, slitae, repor.

Antal besök: 1 840