15095. PARTI GLAS OCH KERAMIK, tot. 27 dlr, Iittala, 20 dlr glas, samt Blå eld Hertha Bengtsson, 7 dlr.
Bestående av, Iittala;Dryckeshorn, 5 vinglas, 3 +3 glas, 1+1 fat, 4 tallrikar, 2 skålar, samt Blå eld; 6 tallrikar, 1 fat.
Bruksslitage, tallrikar med nagg.