GRÖTSKÅL och KANNA, tenn, 1800-tal.

15030. GRÖTSKÅL och KANNA, tenn, 1800-tal.

Grötskål av Gustaf Otto Ekström, Örebro 1857-1869 och kanna av Per Fredrik Wigholm, Arboga 1839-1867.Höjd ca 20 cm vardera.

Slitage, bucklor samt smärre skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 438