PARTI SILVER 4 delar, bland annat troligen Friedrich Reusswig Hanau tidigt 1900-tal.

150204. PARTI SILVER 4 delar, bland annat troligen Friedrich Reusswig Hanau tidigt 1900-tal.

Skålfat med grepp, troligen Friedrich Reusswig Hanau, längd ca 16 cm.
Skålfat, stämplad 800, längd ca 16 cm.
Skål på fot stämplad 830S samt IW/MI, höjd ca 8 cm.
Sked, GEWE, längd ca 9,5 cm.
Total vikt ca 325 gram.

Slitage.
Bristningar, lagning på ett skålfat. Skål på fot med ojämn fot.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sked, GEWE, längd ca 9,5 cm.
Total vikt ca 325 gram.

Slitage.

Antal besök: 937