DALATUPPAR, 3 st, samt diverse PÅSKPYNT, bl a påskkärring med huvud, armar ben i biskviporslin. 1900-tal.

15004. DALATUPPAR, 3 st, samt diverse PÅSKPYNT, bl a påskkärring med huvud, armar ben i biskviporslin. 1900-tal.

3 dalatuppar, höjd 8 - 27 cm.
Blandat påskpynt, påskägg, miniatyrkycklingar i porslin, risdekorationer, påskkärringar med mera.

Bruksslitage. Biskvidockans ena fot skadad.

Gör en kostnadsfri värdering!

3 dalatuppar, höjd 8 - 27 cm.

Antal besök: 940