PARTI RAMAR, 14 st, metall och trä samt SKRIN, 3 st, för bl a spelmarker. 1800/1900-tal.

14981. PARTI RAMAR, 14 st, metall och trä samt SKRIN, 3 st, för bl a spelmarker. 1800/1900-tal.

Ramar i varierande former och storlekar, höjd 14 - 34 cm.
Skrin i mahogny varav 2 med intarsia i solfjäder form, innehållande spelmarker, längd 18,5 - 19,5, höjd 3 - 3,5 cm.
Ett skrin med monogram ACW, längd 21, höjd 9,5 cm.

Skador, slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skador, slitage.

Antal besök: 752