SERVISDELAR, ca 80 delar, porslin, "Eden" Jacqueline Lynd Rörstrand.

149702. SERVISDELAR, ca 80 delar, porslin, "Eden" Jacqueline Lynd Rörstrand.

Karott med lock, diameter ca 20 cm.
2 skålar/karotter, diameter ca 20 cm.
Uppläggningsfat, runt, diameter ca 32 cm.
2+2 uppläggningsfat, längd ca 31 - 36 cm.
Kanna, höjd ca 14 cm
Såskanna, höjd ca 8 cm.
1+1 skålar längd ca 16,5 - 24,5 cm
12 flata tallrikar diameter ca 23,5 cm.
12 assietter diameter ca 21 cm.
12 djupa tallrikar, diameter ca 20,5 cm.
6 buljongkoppar med 5 fat.
Kaffekanna.
Gräddkanna.
Sockerskål med lock.
10 kaffekoppar med 16 fat.
14 assietter diameter ca 17,5 cm.

Mindre bruksslitage. Enstaka nagg. En kaffekopp med kraftig spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kanna, höjd ca 14 cm
Såskanna, höjd ca 8 cm.
6 buljongkoppar med 5 fat.
Kaffekanna.
Gräddkanna.
Sockerskål med lock.
10 kaffekoppar med 16 fat.

Antal besök: 5 475