PARTI KERAMIK, 12 delar, Bl a Maggie Wibom, Gefle m m. 1900-tal.

14965. PARTI KERAMIK, 12 delar, Bl a Maggie Wibom, Gefle m m. 1900-tal.

3 Skålfat, Maggie Wibom, diameter 17 - 28 cm.
2 sparbössor i form av äpple respektive sko.
2 krukor, grön samt vit med blå dekor, höjd 13 - 15 cm.
2 fat i form av blomma, gul respektive blå, diameter 10,5 cm.
Mugg med dekor av katter, hundfigurin. Vas "Amarant", höjd 13,5 cm.

Slitage, krackelyrer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, krackelyrer.

Antal besök: 2 321