14936. PARTI GLAS, 30 delar, Bland annat champagneskålar, likörglas kattenkaraff m m. 1900-tal.
5 champagneskålar, sign Boda, 5 blå likörglas, Johansfors,
Vattenkaraff med 2 + 6 glas. 6 olikfärgade cocktailglas.
Lila vas, grön burk med lock, delfin Oball Murano.
2 kannor med lock i metall. Höjd 7,5 - 29,5 cm.
Bruksslitage.