PARTI GLAS, 6 delar, Reijmyre, Bland annat ljusstakar "Turbin". 1900-tal.

14935. PARTI GLAS, 6 delar, Reijmyre, Bland annat ljusstakar "Turbin". 1900-tal.

1 par ljusstakar, "Turbin", höjd 20 cm.
Fat på fot, spetsmönstrad, höjd 16 cm.
Vas, grönt glas, spetsmönstrad, höjd 11,5 cm.
Skål på fot, höjd 8,5 cm.
Salladjär, märkt Reijmyre, längd 31,5 cm.

Smärre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skål på fot, höjd 8,5 cm.

Smärre slitage.

Antal besök: 2 473