PARTI FLUSSGLAS, 9 delar, samt så kallat "FATTIGMANS SILVER" 2 delar, 1900-talets början.

14934. PARTI FLUSSGLAS, 9 delar, samt så kallat "FATTIGMANS SILVER" 2 delar, 1900-talets början.

Flussglas: 2 sockerskålar, 2 skålar på fot, 2 gräddkannor, 2 vaser varav en med hänkel, mugg.
"Fattigmans silver": Skål på fot, gräddkanna.
Höjd 8 - 22 cm.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 8 - 22 cm.

Slitage.

Antal besök: 1 490