SKÅLAR OCH VASER, 4 st, stengods, Wilhelm Bjerke Petersén, Rörstrand, 1950/60-tal.

14922. SKÅLAR OCH VASER, 4 st, stengods, Wilhelm Bjerke Petersén, Rörstrand, 1950/60-tal.

Skål Blå/svart, höjd 8,5 cm.
Skål Blågrön/blå, höjd 11 cm.
2 vaser Lila/svart, höjd 6,5 - 26,5 cm.

Smärre slitage, glasyrskada på minsta vasens inre botten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skål Blå/svart, höjd 8,5 cm.
Skål Blågrön/blå, höjd 11 cm.

Antal besök: 1 252