MATSERVIS, 56 delar, porslin, "Allé", Rörstrand. 1900-tal.

14851. MATSERVIS, 56 delar, porslin, "Allé", Rörstrand. 1900-tal.

Servis med dekor av grå blad och guldkant.
12 tallrikar, diameter 24 cm.
12 assietter, diameter 21 cm.
12 assietter, diameter 17 cm.
12 djupa tallrikar, diameter 21 cm.
2 uppläggningsfat, längd 36 cm.
2 uppläggningsskålar, längd 21 - 24 cm
2 uppläggningsfat, längd 22 cm.
Tillbringare, såsskål.

Smärre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 tallrikar, diameter 24 cm.
12 assietter, diameter 21 cm.
12 assietter, diameter 17 cm.
Tillbringare, såsskål.

Smärre slitage.

Antal besök: 6 242