Proviniens gamla Östersund.
stora fönster höjd 140 cm, samt bredd 50 cm.
Små fönster höjd 81 cm, bredd 50 cm.
Färgade glas, dekor med blomsterornament.
Sprickor samt mindre glasbit saknas, slitage/skador i trä.
Proviniens gamla Östersund.