FÖNSTER, Blyinfattat glas, Jugend. 1900 talets början.

148375. FÖNSTER, Blyinfattat glas, Jugend. 1900 talets början.

Proviniens gamla Östersund.
stora fönster höjd 140 cm, samt bredd 50 cm.
Små fönster höjd 81 cm, bredd 50 cm.
Färgade glas, dekor med blomsterornament.

Sprickor samt mindre glasbit saknas, slitage/skador i trä.

Gör en kostnadsfri värdering!

Proviniens gamla Östersund.

Antal besök: 8 475