148041. SKÄNK med SPEGEL, ek, jugend, tidigt 1900-talets första hälft.
Oval spegel med fasettslipat glas.
Höjd 125 cm, bredd 130 cm, djup ca. 50 cm.
Värme/vattenskador, fanerskador (framförallt på front samt skiva), repor. Bruksslitage.
Nyckel/nycklar finns.