CABARET "Ett år i Sverige", 9 delar, flintgods, Rörstrand, 1800-talets senare hälft.

147438. CABARET "Ett år i Sverige", 9 delar, flintgods, Rörstrand, 1800-talets senare hälft.

Komponerad 1837, konstnär Christian Forsell.
Dekor med olika svenska häradsdräkter. Förgyllda kanter.

Smärre krackeleringar, nagg och färgslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 023