146330. BJÖRN WIINBLAD. Fat, 4 st, Rosenthal, "Orientalische Nachtmusik".
Musikmotiv med gulddekor mot blå botten, diam 15,5 cm. Signerade Björn Wiinblad. Ligger i originalkartong.
Assietter utan anmärkning, kartonger med visst slitage.
Björn Wiinblad (1918–2006)