SKÅP, Ek, Barockstil, Nordiska Kompaniet, möjligen Axel Einar Hjorth, 1900-talets första hälft.

145956. SKÅP, Ek, Barockstil, Nordiska Kompaniet, möjligen Axel Einar Hjorth, 1900-talets första hälft.

Höjd 162, längd 90, djup 38
Brickmärkt samt märkning i blyerts "H"

Inredning med tre hyllplan.

Slitage. Smärre märken och repor. Ett hyllbärande beslag saknas. Tidigare ägares namn inristat i bakstyckets övre hörn.
Fanérskada på insidan av höger dörr.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 162, längd 90, djup 38

Inredning med tre hyllplan.

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 1 593