PARTI SILVER 7 delar, bland annat dosor, fickkniv, ram, 1800/1900-tal.

145891. PARTI SILVER 7 delar, bland annat dosor, fickkniv, ram, 1800/1900-tal.

2 dosor, svenska importstämplar, runda dosans diameter 4 cm.
Oval ram, svenska importstämplar, höjd ca 7 cm.
Fickkniv, troligen Carl Fredrik Hultbom, Stockholm, 1846, total längd ca 15 cm.
Penna, Italien, 1930/40-tal, längd 8,5 cm. Etui medföljer.
Sked, England, längd ca 11 cm.
Saltsked, svenska importstämplar, längd 6 cm.

Slitage, bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, bucklor.

Antal besök: 716