2 dosor, svenska importstämplar, runda dosans diameter 4 cm.
Oval ram, svenska importstämplar, höjd ca 7 cm.
Fickkniv, troligen Carl Fredrik Hultbom, Stockholm, 1846, total längd ca 15 cm.
Penna, Italien, 1930/40-tal, längd 8,5 cm. Etui medföljer.
Sked, England, längd ca 11 cm.
Saltsked, svenska importstämplar, längd 6 cm.
Slitage, bucklor.
Slitage, bucklor.