SKRIN silver 1900-talets första hälft, samt CIGARRASK trä/silver, totalvikt 563g.
145722. SKRIN silver 1900-talets första hälft, samt CIGARRASK trä/silver, totalvikt 563g.
Skrin med svensk importstämpel, finhalt 835,driven dekor med gjutna detaljer, förgylld insida. Cigarrask med träinredning, svensk importstämpel, finhalt 830.