Terrin med lock, längd 34 cm.
Tekanna.
Sockerskål med lock
Gräddkanna.
5 kaffefat.
7 tekoppar med 12 fat.
11 flata tallrikar, dia 25,5 cm.
12 assietter dia 22,5 cm.
11 assietter dia 19,5 cm.
12 djupa dia 25,5 cm.
12 djupa dia 22,5 cm.
2 + 2 uppläggningsfat, längd ca 16 - 20 cm.
Såssnipa på fat
5 äggkoppar.
2 skålar dia ca 15 cm.
Skål dia 21 cm.
Fat runt dia 25,5 cm.
1+2+1+1 uppläggningsfat, ländg 27,5 - 43 cm.
Slitage, missfärgningar, krackelyrer, nagg/avslag, sprickor.
Terrin med lock, längd 34 cm.
Tekanna.
Sockerskål med lock
Gräddkanna.
5 kaffefat.
7 tekoppar med 12 fat.
12 assietter dia 22,5 cm.
11 assietter dia 19,5 cm.
12 djupa dia 25,5 cm.
12 djupa dia 22,5 cm.
Såssnipa på fat
5 äggkoppar.
2 skålar dia ca 15 cm.
Skål dia 21 cm.
Fat runt dia 25,5 cm.