Skulptur, Monika Backström, Kosta Boda, sign.
2 vaser, Kjell Engman, Kosta Boda, sign.
Skål, klarglas, K Franck, Nuutajärvi Notsjö -61, sign.
Dricksglas/Vas, blå och klar glasmassa, Tapio Wirkkala, sign.
Skål, gröntonad glasmassa, Aalto Iittala, stmpl Iittala.
Skulptur, Bertil Vallien, Kosta Boda, sign.
Skål, dekor av måsar, C. Å-L, sign.
Vas med ren och skidmotiv, Orrefors.
Skulptur i form av val, Ronneby.
Vas, rosa, Malmöhyttan.
Vas, vit, Lindshammar.
Höjd ca 3 - 12 cm.
Mindre bruksslitage.
Skål K Franck med nagg.
Vas, rosa, Malmöhyttan.
Vas, vit, Lindshammar.
Höjd ca 3 - 12 cm.
Mindre bruksslitage.
Skål K Franck med nagg.