SKRIVBORD, boullearbete, Frankrike, 1800-tal.

144746. SKRIVBORD, boullearbete, Frankrike, 1800-tal.

Svängda ben, dekor av bronser. Inläggningar i mässing, sköldpadsimitation. Sarg med låda. Skiva med dekor av hästekipage.
Längd 130 bredd 76 höjd 76 cm.

Slitage, skador, delar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 449