HILMA PERSSON-HJELM. FIGURIN, Jösse Härad, Folkdräkt, Rörstrand, Tidigt 1900-tal.

144503. HILMA PERSSON-HJELM. FIGURIN, Jösse Härad, Folkdräkt, Rörstrand, Tidigt 1900-tal.

Bemålat porslin. Signerad Hilma Persson-Hjelm (1900-1906)
Höjd 22 cm.

Obetydligt slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 22 cm.

Obetydligt slitage.

Antal besök: 3 917