14409. PARTI LEKSAKER, 3 delar, Docka, sköldpaddsmärkt, dockvagn i rotting samt byggsats "Torpstuga" Gemla. 1900-tal.
Docka sköldpadd, höjd 47 cm.
Gemla byggsats i trälåda.
Vitmålad dockvagn, höjd exklusive handtag 50 cm.
Docka med små buckor på fingrar, slitage samt tejpat ben.
Byggsats ej genomgången, låda skadad.
Dockvagn, slitage, senare målning.