BARBRO NILSSON. Matta "Falurutan, röd". Märta Måås-Fjetterström, Båstad.

143853. BARBRO NILSSON. Matta "Falurutan, röd". Märta Måås-Fjetterström, Båstad.

Signerad BN samt ABMMF. 303 x 192 cm.
Komponerad 1952.

Bruksslitage, ställvis fläckar, senare fransar.

Barbro Nilsson (1899–1983)

Gör en kostnadsfri värdering!

Komponerad 1952.

Barbro Nilsson (1899–1983)

Antal besök: 9 312