BORDSPENDYL, renässansstil, etikettmärk Lovell Manufacturing Company, Erie Penn, 1800/1900-tal.

143819. BORDSPENDYL, renässansstil, etikettmärk Lovell Manufacturing Company, Erie Penn, 1800/1900-tal.

Fodral i betsat trä. Skuren dekor. Sockel med fasade kanter. Vitmålad urtavla med svarta romerska siffror. Nyckel för uppdragning medföljer.

Längd 41, bredd 13,5, höjd 54 cm.

Repor. Avslag. Torrsprickor. Urtavla med repor och missfärgningar. Monterad för upphängning. Ej funktionsgaranti.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 954