DUCHESSE BRISÉE, 3 delar, rokokostil, 1900-talets första hälft.

143803. DUCHESSE BRISÉE, 3 delar, rokokostil, 1900-talets första hälft.

Betsad trästomme. Svängda karmar och ben. Skuren dekor med blommor. Stoppad delvis klädd sits, karm och rygg. Bestående av två fåtöljer i olika modell samt pall.
Längd ca 205 cm.

Träverk med sprickor. Någon repa eller avslag. Klädsel med slitage och bortfall. Behov av stoppning och omklädning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca 205 cm.

Antal besök: 1 517