PARTI DIVERSE, glas och keramik samt nyckelskåp i trä. 1900-tal.

14380. PARTI DIVERSE, glas och keramik samt nyckelskåp i trä. 1900-tal.

3 delar glas, grönt fat Pukeberg, vas i gröntonat glas Bengt Edenfalk, Skruf, samt skål i transparant glas 6,5 - 17,5 cm.
5 delar keramik, Vas Inger Persson, Ateljé Rörstrand, Skål Upsala Ekeby, skål Höganäs, vas i form av fågel, samt skål med dekor av tigrar, höjd 7 - 14,5 cm.
Nyckeskåp i bemålat trä, höjd 27,4 cm.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.

Antal besök: 1 406