PARTI DIVERSE, keramik, glas och metall. Bl a ytterfoder, Rörstrand, glasburk med silverlock 1875.

14367. PARTI DIVERSE, keramik, glas och metall. Bl a ytterfoder, Rörstrand, glasburk med silverlock 1875.

Ytterfoder jugend Rörstrand, höjd 17 cm.
Keramik 3 delar, ljuslykta orientalisk, aladåbform, vas Gabriel Keramik, höjd 11 - 19,5 cm.
Ljusstake mässing, höjd 14 cm.
Form i koppar, längd 25, höjd 7,5 cm.
Skål med glasinsats, höjd 7,5 cm.
Dosa med silverlock, 1875, höjd 4,5.

Slitage, krackelyrer, sprickor, enstaka nagg, lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 001