Höjd 102 cm, bredd 70 cm, 44.5 cm. På hjul.
Proveniens: Folktandvården, Stora Tvärgatan, Lund.
Rost/avskav/repor. Bruksslitage. Senare hjul.
Nyckel/nycklar finns.