SMYCKEN, 7 delar, silver, bland annat Per Ericsson Stilsmycken samt Ekström & Blohm Aktiebolag. 1900-tal.

143118. SMYCKEN, 7 delar, silver, bland annat Per Ericsson Stilsmycken samt Ekström & Blohm Aktiebolag. 1900-tal.

Armband, dekor av blommor, stämplad GK Stockholm 1953, längd 18,5 cm.
Brosch i form av ballerina, otydliga stämplar, Sverige 1950, höjd ca 3,5 cm.
3 broscher i form av löv varav en med vit emalj stämplad Meka Denmark, längd ca 4 - 7 cm.
Brosch, Per Ericsson Stilsmycken Helsingborg 1952, längd 4,5 cm
Halsband, hänge stämplat EBIF Ekström & Blohm Aktiebolag Falköping 1947, längd ca68 cm.

Bruksslitage.
Halsband möjligen kompletterat.
Emaljskada.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.
Emaljskada.

Antal besök: 1 720