FICKUR, 2 st, nyckeldragare, boetter i silver, 1800/1900-tal.

142684. FICKUR, 2 st, nyckeldragare, boetter i silver, 1800/1900-tal.

Urverk märkt Warranted English Lever 419941, verk diameter ca 42 mm, boett i silver, yttre diameter ca 50 mm.
Urverk märkt H&J Fraser Tain, urtavla dia 38 mm, boett i silver, yttre dia 45 mm.

Slitage och skador. En nyckel finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 785