PARTI KERAMIK, 4 delar, Carl-Harry Stålhane, Rörstrand, Designhuset samt Bertil Vallien, Gustavsberg. 1900-tal.

14257. PARTI KERAMIK, 4 delar, Carl-Harry Stålhane, Rörstrand, Designhuset samt Bertil Vallien, Gustavsberg. 1900-tal.

Skål samt vas, Stålhane Designhuset Lidköping, diameter 16, höjd 8 respektive 14 cm.
Vas Stålhane Rörstrand, höjd 9 cm.
"Bagdad" Bertil Vallien, Gustavsberg, höjd 12 cm.

Smärre slitage. Vas Rörstrand 2:a sortering.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 244