DIVERSE METALLFÖREMÅL, 10 delar, bl.a. Skultuna, 1900-tal.

142533. DIVERSE METALLFÖREMÅL, 10 delar, bl.a. Skultuna, 1900-tal.

Skål, tenn, Knut Eriksson & Co, 1932.
Skål, tenn, G.Wide, Kolmården, 1995.
Bricka, mässing.
Ljusstake, malm, 7 ljusarmar.
Kulljusstake, mässing, Skultuna.
Skedar, 4 st, NS, längd 19 cm, "Diplomat", CG Hallberg.
Kaktänger, 2 st, vitmetall.
Sax, vitmetall.
Sked, NS, längd 14.5 cm.
Bricka, pläter England. Längd 49 (inkl. handtag), bredd 19 cm "Ball and claw" avslut.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bricka, mässing.
Ljusstake, malm, 7 ljusarmar.
Kaktänger, 2 st, vitmetall.
Sax, vitmetall.
Sked, NS, längd 14.5 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 796