PARTI PORSLIN, 20 delar, Tallrikar, tillbringare, skål, samt muggar, Bl a "Blå Husar", Gustavsberg.

14226. PARTI PORSLIN, 20 delar, Tallrikar, tillbringare, skål, samt muggar, Bl a "Blå Husar", Gustavsberg.

5 tallrikar, ljusblå "Colorado", diameter 24,5 cm, 2 tallrikar, diameter 21 cm och skål "Blå Husar", Stig Lindberg, diameter 15,5 ,höjd 7,5cm, 5 muggar med dekor av olika blommor, höjd 7,5 cm. Samtliga Gustavsberg.
Tillbringare, "Colette", Inger Persson, Gustavsberg, höjd 14 cm.
6 assietter med fiskmotiv, Karlskrona, diameter 17,5 cm.

Bruksslitage, enstaka nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage, enstaka nagg.

Antal besök: 1 517