Bland annat märkta Deluxe, Royal Danish, Chacom Royale, Andersen Freehand, Big Ben Holland, Stanwell Denmark W O Larsen Denmark med mera. Längsta längd ca 22 cm.
Bok "Kunsten at ryge pibe" samt en cigarrsnoppare medföljer.
Slitage, skador.
Slitage, skador.