GEORGES CLAUDE. Flicka.

GEORGES CLAUDE. Flicka.
1414272. GEORGES CLAUDE. Flicka.

Akvarell och pastell på papper fäst på duk
Signerad och daterad 1894. Med stämpeln från tillverkaren av innehavaren, Maison Ange Ottoz i Paris
Med vintage ram i snidad ek
47x40 cm.

Lätt slitage på kakan och limrester på papperets nedre omkrets. Med glas Ej undersökt utan ram.

Nej, betalas av säljaren

Gör en kostnadsfri värdering!

Med vintage ram i snidad ek
47x40 cm.

Nej, betalas av säljaren

Antal besök: 1 144