Spetsdosa i förgylld mässing med infattad miniatyrmålning, längd ca 6,5 cm.
Dosa med hänge, förgylld metall, dekor av fåglar samt huvuden, höjd ca 11 cm.
Dosa, silver, nielloarbete, otydlig mästare, Frankrike, 1800-tal, längd ca 6,5 cm.
Slitage, bucklor, skador.
Slitage, bucklor, skador.