KÄPPAR, 3 st med silverkrycka, RIDPISKA samt KÄPPSTÄLL, 1900/2000-tal.

141379. KÄPPAR, 3 st med silverkrycka, RIDPISKA samt KÄPPSTÄLL, 1900/2000-tal.

En käpp med grepp i form av fågel huvud.
Käpparnas längd ca 84 - 91 cm.
Piskans längd 70 cm.
Käppställ i metall, höjd 55 cm.

Bruksslitage, bucklor, en käpp saknar fotavslut.

Gör en kostnadsfri värdering!

Piskans längd 70 cm.

Antal besök: 946