141379. KÄPPAR, 3 st med silverkrycka, RIDPISKA samt KÄPPSTÄLL, 1900/2000-tal.
En käpp med grepp i form av fågel huvud.
Käpparnas längd ca 84 - 91 cm.
Piskans längd 70 cm.
Käppställ i metall, höjd 55 cm.
Bruksslitage, bucklor, en käpp saknar fotavslut.