141322. VASER, 3 st, porslin, Blå Måsen, Bing & Gröndahl, Danmark.
Dekor med måsar. Förgyllda detaljer. Gods med dekor delvis i relief. Undersidigt märkta. Modellnummer 201 och 202.
Höjd 12,5-14 cm.
Samtliga delar II:a sortering. Förgyllning med lättare slitage.