NILS ASPLUND. TILLSKRIVEN. Enligt uppgift Djurgården, olja på pannå, osignerad.
140913. NILS ASPLUND. TILLSKRIVEN. Enligt uppgift Djurgården, olja på pannå, osignerad.
Text a tergo "Den s.k. Trekanten sedd från ett fönster i 8kantiga huset (Gustavs III oranjeri) Djurgården Uggleviken" "Målad av porträttmålaren Nils Asplund .../...". Ca 38 x 46 cm.